C0603C822K8RAC7867
Mfr.Part #
C0603C822K8RAC7867
Description
CAP CER 8200PF 10V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Depth :
800μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
800μm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
8.2nF
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
KEMET C0603C822K8RAC7867
8.2nF Ceramic Capacitor 10% 0603