C0603C821M8HAC7867
Mfr.Part #
C0603C821M8HAC7867
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 820PF 10V X8R 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C0603C821M8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)