C0603C821K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C821K4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 820PF 16V ULTRA STA
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603C821K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)