C0603C821J3RAC7867
Mfr.Part #
C0603C821J3RAC7867
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0603
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
HTS Code :
Width :
0.8mm
Height :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
Temperature Coefficient :
-/+15ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
820pF
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
KEMET C0603C821J3RAC7867
820pF Ceramic Capacitor 5% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603