C0603C820K5HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C820K5HACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 82PF 50V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
82pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
870μm
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0603C820K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 82pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)