C0603C820F3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C820F3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 82PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Height :
870μm
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
KEMET C0603C820F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 82pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)