C0603C684M8PAC7867
Mfr.Part #
C0603C684M8PAC7867
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
Voltage - Rated DC :
10V
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
680nF
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Height :
800μm
Depth :
800μm
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
85°C
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
X5R
Ceramic
KEMET C0603C684M8PAC7867
680nF Ceramic Capacitor 20% 0603