C0603C683M4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603C683M4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 68NF 16V X7R 20%
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603C683M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)