C0603C682M4JAC7867
Mfr.Part #
C0603C682M4JAC7867
Description
CAP CER 6800PF 16V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
863.6μm
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
870μm
Material :
Ceramic
Capacitance :
6800pF
Series :
SMD Comm U2J
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603C682M4JAC7867
SMD Comm U2J 6800pF 16V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)