C0603C682K5GAC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C682K5GAC7867
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
6.8nF
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
800μm
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
KEMET C0603C682K5GAC7867
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 0603