C0603C682K2RAC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C682K2RAC7867
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
6800pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Comm X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Bypass, Decoupling
KEMET C0603C682K2RAC7867
SMD Comm X7R 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)