C0603C682J5RECAUTO
Mfr.Part #
C0603C682J5RECAUTO
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
0.8mm