C0603C681F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C681F4HACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 680PF 16V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
16V
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
680pF
KEMET C0603C681F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 680pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)