C0603C680J4GAC7867
Mfr.Part #
C0603C680J4GAC7867
Description
CAP CER 68PF 16V NP0 0603
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
16V
Depth :
800μm
Published :
Series :
SMD Comm C0G
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
68pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
KEMET C0603C680J4GAC7867
SMD Comm C0G 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)