C0603C680G1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C680G1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 68PF 100V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Capacitance :
68pF
KEMET C0603C680G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 68pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)