C0603C621J5GAL7867
Mfr.Part #
C0603C621J5GAL7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Base Product Number :
C0603C
Features :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
620 pF
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Series :
SMD Comm C0G SnPb
Package :
Tape and Reel (TR)
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
KEMET C0603C621J5GAL7867
SMD Comm C0G SnPb 620 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)