C0603C620M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C620M3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 62PF 25V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Height :
870μm
Capacitance :
62pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0603C620M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 62pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)