C0603C620G4HAC7867
Mfr.Part #
C0603C620G4HAC7867
Description
CAP CER 62PF 16V X8R 0603
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
62pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
0603 (1608 Metric)
KEMET C0603C620G4HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 62pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)