C0603C512G3JAC7867
Mfr.Part #
C0603C512G3JAC7867
Description
CAP CER 5100PF 25V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Material :
Ceramic
Series :
SMD Comm U2J
Height :
870μm
Capacitance :
5100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±2%
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Thickness :
863.6μm
KEMET C0603C512G3JAC7867
SMD Comm U2J 5100pF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)