C0603C511M8HAC7867
Mfr.Part #
C0603C511M8HAC7867
Description
CAP CER 510PF 10V X8R 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance :
510pF
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
KEMET C0603C511M8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 510pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)