C0603C510M5HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C510M5HACAUTO
Description
CAP CER 0603 51PF 50V ULTRA STAB
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C0603C510M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 51pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)