C0603C510G1GAC7867
Mfr.Part #
C0603C510G1GAC7867
Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
KEMET C0603C510G1GAC7867
51pF Ceramic Capacitor 0603
C0603C510G1GAC7867 Overview
With the voltage 100V, it is capable of operating.
C0603C510G1GAC7867 Features
with the voltage - Rated DC of 100V