C0603C432G5JACAUTO
Mfr.Part #
C0603C432G5JACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 4300PF 50V U2J 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Auto U2J
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
4300pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Height :
870μm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Material :
Ceramic
KEMET C0603C432G5JACAUTO
SMD Auto U2J 4300pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)