C0603C392K8JACAUTO
Mfr.Part #
C0603C392K8JACAUTO
Description
CAP CER 3900PF 10V U2J 0603
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Height :
870μm
Voltage - Rated :
10V
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Auto U2J
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
U2J
KEMET C0603C392K8JACAUTO
SMD Auto U2J 3900pF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)