C0603C392K1RAL7867
Mfr.Part #
C0603C392K1RAL7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
SMD Comm X7R SnPb
Ratings :
Features :
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Product Status :
Active
Capacitance :
3900 pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Spacing :
Base Product Number :
C0603C
Height - Seated (Max) :
Applications :
High Reliability, Bypass, Decoupling
KEMET C0603C392K1RAL7867
SMD Comm X7R SnPb 3900 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)