C0603C391M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C391M4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 390PF 16V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive
Capacitance :
390pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
KEMET C0603C391M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 390pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)