C0603C390K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C390K3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 39PF 25V ULTRA STAB
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0603C390K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 39pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)