C0603C360G1HAC7867
Mfr.Part #
C0603C360G1HAC7867
Description
CAP CER 36PF 100V X8R 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Height :
870μm
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
36pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
KEMET C0603C360G1HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 36pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)