C0603C332M4RECAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C332M4RECAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 3.3NF 16V X7R 20%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3300pF
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603C332M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)