C0603C332M1REC7867
Mfr.Part #
C0603C332M1REC7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
ESD SMD Comm X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603C332M1REC7867
ESD SMD Comm X7R 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)