C0603C332J5HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C332J5HACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 50V X8R 0603
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Characteristics Code :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3300pF
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Width :
0.8mm
Multilayer :
yes
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
Automotive
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V