C0603C332J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603C332J4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 3.3NF 16V X7R 5%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
3300pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
KEMET C0603C332J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)