C0603C332J3GACAUTO
Mfr.Part #
C0603C332J3GACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3300pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
870μm
Series :
SMD Auto C0G
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
KEMET C0603C332J3GACAUTO
SMD Auto C0G 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)