C0603C331J3HAC7867
Mfr.Part #
C0603C331J3HAC7867
Description
CAP CER 330PF 25V X8R 0603
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
37 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C0603C331J3HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)