C0603C330M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C330M8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 33PF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
33pF
AEC-Q200
KEMET C0603C330M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)