C0603C330K1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C330K1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 33PF 100V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C0603C330K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)