C0603C330J1GACAUTO
Mfr.Part #
C0603C330J1GACAUTO
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.8mm
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Surface Mount, MLCC
Surface Mount :
Series :
SMD Auto C0G
Feature :
Low ESL
Applications :
Automotive
KEMET C0603C330J1GACAUTO
SMD Auto C0G 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)