C0603C302J8JACAUTO
Mfr.Part #
C0603C302J8JACAUTO
Description
CAP CER 3000PF 10V U2J 0603
Automotive
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3000pF
Factory Lead Time :
52 Weeks
Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Auto U2J
KEMET C0603C302J8JACAUTO
SMD Auto U2J 3000pF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)