C0603C301J5GAL7867
Mfr.Part #
C0603C301J5GAL7867
Description
CAP CER 300PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
ECCN (US) :
EAR99
Product Height (mm) :
0.8
Product Length (mm) :
1.6
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Capacitance Value :
300pF
Construction :
Flat
Equivalent Series Resistance Type :
Extreme Low
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
RoHS non-compliant
Number of Terminals :
2
Microwave Application :
No
Mounting :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel
Product Depth (mm) :
0.8
Dissipation Factor (%) :
0.1
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Termination Style :
Pad
Case Style :
Ceramic Chip
Voltage :
50VDC
Package / Case :
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Tolerance :
5%
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C0603C301J5GAL7867 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Package / Case:0603, C0603C301J5GAL7867 pinout, C0603C301J5GAL7867 datasheet PDF, C0603C301J5GAL7867 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C0603C301J5GAL7867 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C0603C301J5GAL7867
Ceramic Capacitor 5% 0603