C0603C300M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C300M4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 30PF 16V ULTRA STAB
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
30pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603C300M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 30pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)