C0603C274M8RAC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C274M8RAC7867
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.27UF 10V X7R 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
800μm
Dielectric Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
270nF
Height :
800μm
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
1.6mm
Dielectric :
X7R
KEMET C0603C274M8RAC7867
270nF Ceramic Capacitor 20% 0603