C0603C271J8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C271J8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 270PF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
ROHS3 Compliant
Height :
870μm
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0603C271J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 270pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)