C0603C270M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C270M4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 27PF 16V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Height :
870μm
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0603C270M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 27pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)