C0603C270F1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C270F1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 27PF 100V ULTRA STA
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±1%
Height :
870μm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603C270F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 27pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)