C0603C220M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C220M8HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0603 22PF 10V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
22pF
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±20%
KEMET C0603C220M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)