C0603C220M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C220M3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 22PF 25V ULTRA STAB
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
22pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
870μm
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603C220M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)