C0603C201F3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C201F3HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0603 200PF 25V ULTRA STA
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
200pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Height :
870μm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603C201F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)