C0603C200K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C200K3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 20PF 25V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Height :
870μm
Capacitance :
20pF
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
KEMET C0603C200K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 20pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)