C0603C182M8JAC7867
Mfr.Part #
C0603C182M8JAC7867
Description
CAP CER 1800PF 10V U2J 0603
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Material :
Ceramic
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Height :
870μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
863.6μm
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603C182M8JAC7867
SMD Comm U2J 1800pF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)