C0603C181K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C181K3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 180PF 25V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
870μm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
KEMET C0603C181K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 180pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)